برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

تجمع در حمایت از حجاب در آران و بیدگل / امام جمعه آران و بیدگل : ولنگاری فرهنگی هدف اصلی جنگ نرم دشمن است

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی ضمن گرامی داشت بیست و یکم تیرماه روز ملی حجاب و عفاف، با اشاره به آیه «یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْواجِکَ وَ بَناتِکَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِکَ أَدْنى أَنْ یُعْرَفْنَ فَلایُؤْذَیْنَ وَ کانَ اللّهُ غَفُوراً رَحِیم اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوشش هاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند (به احتياط) نزديكتر است و خدا آمرزنده مهربان است»، گفت: عفاف ودیعه ای مقدس و موهبتی الهی است که موجب حفظ کرامت و عزت زنان و صیانت از حریم و شخصیت انسانی و ارزش گذاری مقام زنان می شود.

 وی ادامه داد: انقلاب شکوهمند اسلامی موهبت و خلعت برازنده عفاف و حجاب را به شیر زنان کشور اسلامی باز گرداند تا به داشتن آن ببالند و دو شادوش مردان در جهت تحقق جامعه ای فاطمی در راستای نیل به مدینه فاضله و دولتی مهدوی تلاشی مقدس از خود نشان دهند .

امام جمعه آران وبیدگل، حجاب و عفاف را نشانه دهنده تقویت ایمان، عمق اعتقاد، حاکمیت ارزش های انسانی و حفظ حریم و حرمت زن ومرد دانست و افزود: عدم رعایت حجاب، شدید ترین ضربات را بر پیکر اخلاق و معنویت در جامعه وارد می کند، لذا از آنجا که حجاب و عفاف، در سلامت و پاکی و پاکدامنی جامعه موثر است و بنیان خانواده را تحکیم می بخشد و بستر لازم را برای تربیت صحیح نسل امروز و فردای جامعه فراهم می کند، رعایت آن از وظایف شرعی، قانونی و اجتماعی است.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی تصریح کرد: حجاب و عفاف را مصونیت و حافظ گوهر وجودی زن و نهادینه شدن فرهنگ آن، جامعه را از گناه و افکار آلوده دور می سازد و از ارکان اساسی در تحکیم بنیان خانواده  می باشد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: براساس نص صریح قرآن حجاب  نقش کلیدی در حفظ سلامت اخلاقی و پاکی نسل آینده دارد، چون زن مربی جامعه است و حفظ شأن و شخصیت و مقام و منزلت او می تواند به تعالی جامعه بیانجامد.

وی با بیان اینکه 21 تیر ماه 1314 خاطره تاریخی ملت ما را منقوش به قیامی خونین در پاسداشت فریضه ای از فرائض الهی نمود، ادامه داد: زنان ومردان این سرزمین در لغو کشف حجاب رضا خانی، الگوی حجاب را با خون خود توشیح نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی یاد آورشد: ترویج بی حجابی و ولنگاری فرهنگی هدف اصلی جنگ نرم دشمنان و تهاجم و شبیخونی فرهنگی است و این مسئله مسئولیت مارا به عنوان مسلمان در حفظ ارزش های اسلامی از جمله حجاب و عفاف سنگین تر می سازد .

امام جمعه آران وبیدگل در پایان ابراز امیدواری کرد: مسئولین و مدیران فرهنگی کشور در راستای ترویج این فرهنگ دینی تلاش نمایند.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org