برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /30 فروردین 1398

امام جمعه آران و بیدگل گفت: مشکلات اقتصادی امروز حاصل بی توجهی و عدم مدیریت درست در کشور است.
 
آیت الله سیدمحمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه، اظهار کرد: آمریکا بدهکارترین کشور دنیاست و با عملیات های روانی و رسانه ای این بدهکاری را پنهان کرده و مدام دیگر کشورها را به تحریم تهدید می کند، امروز بدهکارترین کشور به صندوق بین المللی پول، آمریکا است، اما در رسانه ها کمتر به این مسئله اشاره می شود.
 
وی افزود: اینکه مردم و کشور مشکلات اقتصادی دارند، درست است و این ناشی از بی مدیریتی مسئولان کشور بوده که سبب شده رونق تولید نداشته باشیم و مشکلات عدیده اقتصادی و ارزی دامنگیر کشور شود و تعداد زیادی از خانواده ها با مشکلات معیشتی روبرو شوند.
 
امام جمعه آران و بیدگل ادامه داد: اگر به دستورات مقام معظم رهبری طی چند سال گذشته در خصوص اقتصاد مقاومتی توجه و عمل می شد، امروز ما دچار چنین مشکلاتی نمی شدیم. رونق اقتصاد و تولید یک شعار نیست، یک اصل است که همه به خصوص دولت ها باید در عمل با برنامه ریزی اصولی و کارشناسی دنبال کنند تا مردم رنگ آرامش را در اشتغال و اقتصاد شاهد باشند. 
 
آیت الله موسوی تصریح کرد: رونق تولید وقتی ایجاد می شود که دولت بدهی خود را به بانک ها بپردازد، وقتی رونق ایجاد می شود که نظارت بر جریانات اقتصادی اصولی و درست پیگیری شود، وقتی شاهد رونق تولید هستیم که با مفاسد اقتصادی به شکل جدی برخورد شود، وقتی موفق می شویم که مدیریت روانی اقتصاد را در دست بگیریم و مهمتر از همه اینکه مسئولان در مسائل اقتصادی با مردم صادق باشند.
 
وی به برخورد آمریکا با مسئله سپاه به عنوان تروریست اشاره کرد و گفت: بزرگترین شبکه های تروریستی منطقه و جهان زیرمجموعه این مستکبر هستند، آرامش منطقه به خاطر عملیات های تروریستی تحت پوشش آمریکا بر هم خورده است و آمریکا از نقش مردمی و جایگاه بالای سپاه در بین مردم نگران است، امروز تمام مردم سپاهی هستند. سپاه یک نیروی ولایی، مکتبی و الهی است که در تمام زمینه ها، حافظ کشور و نظام اسلامی و خاری در چشم دشمنان ایران و اسلام است.
 
امام جمعه آران و بیدگل به اهمیت وزارت اطلاعات و سربازان گمنام این نیرو اشاره کرد و گفت: بسیاری از جریانات داخلی و خارجی که با امنیت کشور گره خورده با اقدامات و هوشیاری این نیروها خنثی می شود و در بسیاری از مواقع نمی توان به خاطر مسائل امنیتی اشاره کرد، اما این نیرو از مهمترین نیروهای حافظ انقلاب و کشور در مقابل توطئه های داخلی و خارجی دشمن است، مظلومانه خدمت می کنند و کمتر دنبال نام و نشان هستند، اما در تمام صحنه ها برای حفظ انقلاب، آماده فداکاری هستند.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org