چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

آیت‌الله سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان با توصیه مردم به تقوای الهی و حضور قلب، اظهار کرد: حضور قلب داشتن و همیشه یاد خدا بودن، گناه نکردن را به...

پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟

پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟

قرائت فاتحه، اقامه‌ی نماز قضا به نیابت اموات و یا نماز مستحب و هدیه ثواب آن به اموات و هم چنین زیارت، صدقه، یا هر گونه خیرات دیگری که برای اموات انجام می‌گیرد، در واقع نوعی «هدیه» است...

طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

شهرستان كاشان با 13 مدرسه عليمه برادران و 5 مدرسه علميه خواهران درمجموع با 18 مدرسه علميه در كاشان و شهرستانهاي آران و بيدگل، قمصر، برزك، نطنز، قمصر و نراق تحت پوشش مركز مديريت مستقل...

 • گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی 98-97 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل با محوریت قرآن
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397
 • بخش اول گزارش تصویری از برگزاری دوره میثاق طلبگی سال تحصیلی 98-97 حوزه های علمیه منطقه کاشان در حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • حدیث روز 347
 • گزارش تصویری از مجلس عزای شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • حدیث روز 345
 • پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟
 • حدیث روز 344
 • گزارش تصویری از دیدار سالانه مسئولین و فرماندهان نیروری انتظامی شهرستان آران و بیدگل با مدیریت و موسس محترم حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • مراسم عزای رئیس مذهب تشیع حضرت امام صادق (علیه السلام) در سالروز شهادت ایشان حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • اطلاعیه طرح دانش افزایی حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل در تابستان 97
 • طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /13 خرداد 1397

 آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: چیزی که در ابتدای نهضت اسلامی بیش از همه نقش داشت نقش مدیریتی امام خمینی (ره) بود که با تدبیر و حکمت خود در پی اتحاد واقعی و اسلامی در جامعه اسلامی بود.
وی به نقش امام خمینی (ره)در پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان با نفس مسیحایی خود مردم را حول محور اسلام ٬ قرآن و خدا جمع کردند و با موعظه های خود راه درست و روشن را تبیین کردند و در این راه یکی از شهرهایی که به ایشان زودتر اقتدا کرد شهر آران و بیدگل بود.
وی به رشادتهای مردم آران و بیدگل در انقلاب اشاره کرد و افزود: مردم در آران و بیدگل همگام با مراجع و امام خمینی (ره) راه درست را شناختند و با اقتدا به ایشان در جریان انقلاب و به خصوص ۱۵ خرداد به خیابانها ریختند و همگام با چند شهر بزرگ از نمونه ها و نمادهای قیام الهی در انقلاب شدند و نقطه عطفی در پیروزی انقلاب به وجود آوردند.
آیت الله موسوی تصریح کرد: البته مردم ما هم با بصیرت و زمان شناسی از ابتدا تا کنون در برهه های مختلف انقلاب دوشادوش رهبری و مسئولین به قوا و ثبات نظام کمک کرده اند و ما بیش از هر چیز مدیون این عزیزان هستیم که از بهترین امتهای تاریخ و نظام اسلامی هستند و بر همه ما مسئولین است قدردان شما باشیم.
وی گفت: وظیفه ماست که به کمک مردم بیاییم و در حالیکه عمده مردم از مشکلات اقتصادی رنج می برند همراه شدن و گام برداشتن در راه گشایش اقتصادی وظیفه مسئولین نظام است که شان و مقام خود را مدیون مردمی هستند که جانشان را در راه استقلال و اسلام نثار کرده اند تا در این کشور قوانین اسلامی پا بر جا باشد نه بی عدالتی و اشرافی گری و این از اهداف انقلاب ماست.
امام جمعه آران و بیدگل گفت: بعد از رهبری امام خمینی (ره) نیز شاگرد ایشان هدایت کشتی انقلاب را عهده دار شد و با استفاده از تجربه های زمان شاگردی رهبری امام خمینی (ره) کشور را با صلابت و بصیرت الهی رهبری کرد و با وجود همه تنگناهای داخلی و خارجی به سلامت مدیریت انقلاب را انجام داد.
وی گفت: توطئه های زیادی سعی کردند که نظام را قلع و قمع کنند مانند فتنه های سالهای ۷۸ و ۸۸  ولی با درایت رهبری و بصیرت مردم خنثی شد و مردم نشان دادند که برای سربلندی نظام متحد باشند و پشت سر رهبری گام بردارند تا استقلال و عزت خود را حفظ کنند.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org