برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98

به گزارش خبرنگار حوزه المهدی دکتر جواد جاوید نیا در نشست «رسالت حوزه و فضای مجازی»، در مدرسه علمیه المهدی(عج) آران و بیدگل، به وظیفه همگان در برابر خطرات امروز فضای مجازی اشاره کرد و...

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور

دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص اساتید   دانلود و مشاهده آینه نامه مخصوص طلاب

 • جشن میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ویژه حوزه خواهران فاطمه زهرا سلام الله علیها و همسران طلاب مدرسه علمیه المهدی عجل الله فرجه
 • جلسه بصیرتی به مناسبت یوم الله 9 دی با سخنرانی جناب آقای عاملی
 • گزارش تصویری راهپیمایی ضد استکباری 13 آبان 99 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • برگزاری نشست قرآنی با حضور معاون دادستان کل کشور جناب دکتر جاوید نیا حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل مهر 98
 • گزارش تصویری از جلسه افتتاحیه سال تحصیلی 99-98مدرسه علمیه المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشريف) بیدگل با محوریت قرآن
 • اردوی یک روزه طلاب حاضر در دروره تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • ثبت نام دوره مجازی آشنایی و نقد و بررسی فرقه های انحرافی(بهائیت، تصوف، وهابیت ، جریان یمانی) همراه با اعطای گواهی نامه. مخصوص طلاب پایه ششم به بالا
 • دسته عزا و مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق(علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/تابستان 98
 • شروع ثبت نام دوره ارتقایی و تکمیل نواقصی تابستان 98 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • شروع ثبت نامه دوره های تابستانی قرآن و حدیث ویژه طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
 • ثبت نام طرح نظام جامع اندیشه اسلامی مشهد مقدس
 • برگزاری اردوی آموزشی زیارتی عتبات عالیات حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/اردیبهشت 98

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /13 خرداد 1397

 آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه اظهار کرد: چیزی که در ابتدای نهضت اسلامی بیش از همه نقش داشت نقش مدیریتی امام خمینی (ره) بود که با تدبیر و حکمت خود در پی اتحاد واقعی و اسلامی در جامعه اسلامی بود.
وی به نقش امام خمینی (ره)در پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان با نفس مسیحایی خود مردم را حول محور اسلام ٬ قرآن و خدا جمع کردند و با موعظه های خود راه درست و روشن را تبیین کردند و در این راه یکی از شهرهایی که به ایشان زودتر اقتدا کرد شهر آران و بیدگل بود.
وی به رشادتهای مردم آران و بیدگل در انقلاب اشاره کرد و افزود: مردم در آران و بیدگل همگام با مراجع و امام خمینی (ره) راه درست را شناختند و با اقتدا به ایشان در جریان انقلاب و به خصوص ۱۵ خرداد به خیابانها ریختند و همگام با چند شهر بزرگ از نمونه ها و نمادهای قیام الهی در انقلاب شدند و نقطه عطفی در پیروزی انقلاب به وجود آوردند.
آیت الله موسوی تصریح کرد: البته مردم ما هم با بصیرت و زمان شناسی از ابتدا تا کنون در برهه های مختلف انقلاب دوشادوش رهبری و مسئولین به قوا و ثبات نظام کمک کرده اند و ما بیش از هر چیز مدیون این عزیزان هستیم که از بهترین امتهای تاریخ و نظام اسلامی هستند و بر همه ما مسئولین است قدردان شما باشیم.
وی گفت: وظیفه ماست که به کمک مردم بیاییم و در حالیکه عمده مردم از مشکلات اقتصادی رنج می برند همراه شدن و گام برداشتن در راه گشایش اقتصادی وظیفه مسئولین نظام است که شان و مقام خود را مدیون مردمی هستند که جانشان را در راه استقلال و اسلام نثار کرده اند تا در این کشور قوانین اسلامی پا بر جا باشد نه بی عدالتی و اشرافی گری و این از اهداف انقلاب ماست.
امام جمعه آران و بیدگل گفت: بعد از رهبری امام خمینی (ره) نیز شاگرد ایشان هدایت کشتی انقلاب را عهده دار شد و با استفاده از تجربه های زمان شاگردی رهبری امام خمینی (ره) کشور را با صلابت و بصیرت الهی رهبری کرد و با وجود همه تنگناهای داخلی و خارجی به سلامت مدیریت انقلاب را انجام داد.
وی گفت: توطئه های زیادی سعی کردند که نظام را قلع و قمع کنند مانند فتنه های سالهای ۷۸ و ۸۸  ولی با درایت رهبری و بصیرت مردم خنثی شد و مردم نشان دادند که برای سربلندی نظام متحد باشند و پشت سر رهبری گام بردارند تا استقلال و عزت خود را حفظ کنند.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org