چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397

آیت‌الله سید محمد موسوی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان با توصیه مردم به تقوای الهی و حضور قلب، اظهار کرد: حضور قلب داشتن و همیشه یاد خدا بودن، گناه نکردن را به...

پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟

پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟

قرائت فاتحه، اقامه‌ی نماز قضا به نیابت اموات و یا نماز مستحب و هدیه ثواب آن به اموات و هم چنین زیارت، صدقه، یا هر گونه خیرات دیگری که برای اموات انجام می‌گیرد، در واقع نوعی «هدیه» است...

طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

شهرستان كاشان با 13 مدرسه عليمه برادران و 5 مدرسه علميه خواهران درمجموع با 18 مدرسه علميه در كاشان و شهرستانهاي آران و بيدگل، قمصر، برزك، نطنز، قمصر و نراق تحت پوشش مركز مديريت مستقل...

 • گزارش تصویری از آغاز سال تحصیلی 98-97 حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل با محوریت قرآن
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /18 مرداد1397
 • بخش اول گزارش تصویری از برگزاری دوره میثاق طلبگی سال تحصیلی 98-97 حوزه های علمیه منطقه کاشان در حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • حدیث روز 347
 • گزارش تصویری از مجلس عزای شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • حدیث روز 345
 • پرس و جو / آیا قرائت فاتحه (یا هر گونه خیرات)برای اموات به آنها می‌رسد؟ آیا این خیرات برای اموات نوعی شفاعت ما برای آنهاست؟ آیا شفاعت هرکسی قبول می گردد؟
 • حدیث روز 344
 • گزارش تصویری از دیدار سالانه مسئولین و فرماندهان نیروری انتظامی شهرستان آران و بیدگل با مدیریت و موسس محترم حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • مراسم عزای رئیس مذهب تشیع حضرت امام صادق (علیه السلام) در سالروز شهادت ایشان حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل
 • اطلاعیه طرح دانش افزایی حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل در تابستان 97
 • طرح مدارس علميه قرآني/ پذیرش ۵۵۰ مقاله در جشنواره علامه حلی حوزه های علمیه منطقه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

چکیده خطبه های نماز جمعه/ 22 دی 96

آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز جمعه آران و بیدگل، به اتفاقات دو هفته گذشته در برخی شهرها اشاره کرد و گفت: اعتراض برای استیفای حق از حقوق عامه است و هرکس می تواند از حق خود دفاع کند و اگر حاکمیت حق او را نمی دهد اعتراض کند و حق خود را بگیرد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: عمده مشکلات کشور، مشکلات اقتصادی و مفاسد اقتصادی است؛ گرانی، واردات بی رویه، حقوق های نجومی و اختلاس از جمله آن است. اگر بخواهیم با سیاه نمایی به گونه ای وانمود کنیم کار مثبتی انجام نشده و چهره تیره ای از کشور ترسیم کنیم بی انصافی است و از سوی دیگر، نادیده گرفتن مشکلات، نوعی خیال پردازی است.

آیت الله موسوی با بیان اینکه جمعیت زیادی در کشور گرفتار مشکلات اقتصادی هستند، تصریح کرد: حاکمیت باید در چنین مواردی مشکلاتی از قبیل بیکاری، واردات بی رویه، گرانی را مرتفع کند و تیم اقتصادی دولت با تدوین برنامه های واقع بینانه بدور از نسخه های غربی به وضعیت اقتصادی سروسامان دهد.

وی افزود: نهادهای اقتصادی هم برای حل مشکلات مردم تلاش کنند. ارکان حاکمیت وظیفه شرعی و قانونی دارند برای حل مشکلات مردم تلاش و موانع تولید را برطرف کنند و با محوریت سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید کشور را رونق دهند.

موسوی در ادامه به بررسی بودجه ۹۷ در مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید بودجه را با دقت بررسی کنند، به گونه ای که با مصالح ملی و منافع مردم همخوانی دارد اصلاح کنند.

خطیب جمعه آران و بیدگل در ادامه خاطر نشان کرد: مردم فهمیدند جریان خطرناکی بنا دارد از حرکت اعتراضی بهره برداری و سوءاستفاده کند، لذا مسیر خود را از فتنه گران جدا کردند.

آیت الله موسوی افزود: شواهد حاکی از برنامه ریزی دقیق مثلث شوم استکبار، صهیونیست و آل سعود برای ایجاد آشوب و بر هم زدن امنیت بود و تلاش داشتند این موج از 9 دی شروع شود و در 22 بهمن به نتیجه برسد و نظام اسلامی را متلاشی کند و یا با مشکلاتی مواجه کند تا نتواند در جهان امروز تاثیرگذار باشد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: به عنوان نمونه، مرکزی در امریکا زیر نظر سیا بنام مرکز ماموریت ایران با هدف جاسوسی امریکا و مرکز دیگری بنام مرکز دیپلماسی عربستان علیه ایران برای ساماندهی افکار عمومی علیه آرمان های نظام و حاکمیت تاسیس شد.

موسوی با بیان اینکه ولیعهد خائن آل سعود رسما اعلام کرد ناآرامی ها را به داخل ایران منتقل می کند، تصریح کرد: دلارهای نفتی عربستان با کمک سرویس جاسوسی سیا و موصاد و پیاده نظامی منافقین و سلطنت طلب ها این حرکت را شروع کرد.

آیت الله موسوی افزود: هدف این مثلث شوم، شروع فتنه انگیزی و ایجاد آشوب از شهرهای کوچک و کشاندن آن به شهرهای بزرگ بود چرا که در آشوب های 88 ، بیشتر تمرکزشان در پایتخت بود ولی نتیجه ای نگرفتند.

وی تصریح کرد: در این فتنه جدید، شبکه سازی و جذب نیرو از طریق اینترنت شروع شد چرا که 44 میلیون کاربر اینترنتی در ایران فعال هستند.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به اینکه در این آشوب ها خسارت های زیادی به بیت المال وارد شد، اظهار داشت: این اتفاقات درس ها و عبرت هایی هم به همراه داشت. باید بدانیم بین مطالبات صادقانه مردم و این حرکت های وحشیانه تفکیک قائلشویم.

آیت الله موسوی افزود: رسانه های دشمن در این قائله دروغ سازی های متعددی را انجام دادند، لذا باید درک کنیم که دشمن یک حقیقتی است و همه باید در برابر دشمن بیدار و هوشیار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: وحدت اصولگرا و اصلاح طلب برکت خود را در این برهه حساس نشان داد و نقش حضور مردم نقش بی بیدل و بی نظیری بود. راهپیمایی های خودجوش مردمی کار را یکسره و قائله را جمع کرد.

آیت الله موسوی تصریح کرد: در زمان حساس کنونی باید همه مراقب باشیم ملت ایران اسلامی ید واحده ای در مقابل دشمن است که با اتحاد و انسجام و تبعیت از مقام عظمای ولایت دشمن را مایوس می کند و بر اقتدار و عزت جنود اسلامی می افزاید.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org