چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /16 آذر 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /16 آذر 1397

امام جمعه آران و بیدگل در جمع نمازگزاران با اشاره به برخی از مشکلات اقتصادی وفرهنگی کشور گفت: نگاه سیاسی افراطی و بی توجهی به برنامه های فرهنگی متناسب با هنجارها و ارزش های انقلابی موجب...

سومین جلسه طلاب متاهل با موضوع همسرداری/حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/آذر 97/دانلود صوت به همراه پاور پوینت / استاد ربانی

سومین جلسه طلاب متاهل با موضوع همسرداری/حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/آذر 97/دانلود صوت به همراه پاور پوینت / استاد ربانی

دانلود صوت جلسه سوم متاهلین حوزه علیمه المهدی (عج) بیدگل / استاد ربانی دانلود پاورپوینت جلسه

حجت‌الاسلام سید حسن حسینی، در کارگاه آموزشی مدیران و اساتید مدارس علمیه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

حجت‌الاسلام سید حسن حسینی، در کارگاه آموزشی مدیران و اساتید مدارس علمیه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق

حجت‌الاسلام سید حسن حسینی، در کارگاه آموزشی مدیران و اساتید مدارس علمیه کاشان که در مدرسه علمیه آیت‌الله یثربی (ره) برگزار شد، برنامه جامع تربیتی را یکی از مهم‌ترین اهداف معاونت تهذیب...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /2 آذر 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /2 آذر 1397

امام جمعه موقت آران و بیدگل گفت: باید معنای وحدت را به درستی درک کنیم چرا برخی با تاسف، این مفهوم را نادرست تفسیر کرده و اشتباه موضع گیری می کنند.حجت الاسلام علیرضا خدمتی نژاد در خطبه...

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمید ملکی، امروز در دیدار با مدیران و اساتید مدارس علمیه شهرستان‌های کاشان، آران و بیدگل، نطنز و نراق به میزبانی مدرسه علمیه آیت‌الله یثربی (ره) با اشاره به تغییر...

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397

امام جمعه موقت آران و بیدگل با اشاره به شهادت حضرت امام حسن عسگری و آغاز امامت حضرت مهدی (عج) گفت: جهان با آغاز امامت تا دوره ظهور ایشان می بایست آهسته آهسته آماده شود تا تغییر کلی...

 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /16 آذر 1397
 • سومین جلسه طلاب متاهل با موضوع همسرداری/حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/آذر 97/دانلود صوت به همراه پاور پوینت / استاد ربانی
 • اولین جلسه همسران طلاب متاهل ، کارکنان و اساتید حوزه علمیه المهدی(عج) بیدگل/آذر 97
 • مراسم جشن میلاد با سعادت پیامبر (ص) و امام جعفر صادق (ع) و معمم شدن طلاب حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل/آذر 97
 • حضور مدیریت محترم ، اساتید ، طلاب و کارکنان حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل در همایش اقتدار بسیج/آذر 97
 • حجت‌الاسلام سید حسن حسینی، در کارگاه آموزشی مدیران و اساتید مدارس علمیه کاشان ، آران و بیدگل ، نطنز و نراق
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /2 آذر 1397
 • طرح تشکیل پرونده سلامت الکترونیک ایرانیان طلاب حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل / آبان ماه 97
 • دومین جلسه طلاب متاهل حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل با موضوع مهارت های همسرداری / استاد ربانی/ آبان ماه 97
 • معاون تهذیب حوزه‌های علمیه کشور در کاشان: تذکرات لسانی موجب تقویت مسائل اخلاقی می‌شود
 • چکیده خطبه های نماز جمعه شهرستان آران و بیدگل /25 آبان 1397
 • نشریه دیواری لوح بیان / شماره 1 / آبان 97 / حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل

چکیده خطبه های نماز جمعه/ 22 دی 96

آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز جمعه آران و بیدگل، به اتفاقات دو هفته گذشته در برخی شهرها اشاره کرد و گفت: اعتراض برای استیفای حق از حقوق عامه است و هرکس می تواند از حق خود دفاع کند و اگر حاکمیت حق او را نمی دهد اعتراض کند و حق خود را بگیرد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: عمده مشکلات کشور، مشکلات اقتصادی و مفاسد اقتصادی است؛ گرانی، واردات بی رویه، حقوق های نجومی و اختلاس از جمله آن است. اگر بخواهیم با سیاه نمایی به گونه ای وانمود کنیم کار مثبتی انجام نشده و چهره تیره ای از کشور ترسیم کنیم بی انصافی است و از سوی دیگر، نادیده گرفتن مشکلات، نوعی خیال پردازی است.

آیت الله موسوی با بیان اینکه جمعیت زیادی در کشور گرفتار مشکلات اقتصادی هستند، تصریح کرد: حاکمیت باید در چنین مواردی مشکلاتی از قبیل بیکاری، واردات بی رویه، گرانی را مرتفع کند و تیم اقتصادی دولت با تدوین برنامه های واقع بینانه بدور از نسخه های غربی به وضعیت اقتصادی سروسامان دهد.

وی افزود: نهادهای اقتصادی هم برای حل مشکلات مردم تلاش کنند. ارکان حاکمیت وظیفه شرعی و قانونی دارند برای حل مشکلات مردم تلاش و موانع تولید را برطرف کنند و با محوریت سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید کشور را رونق دهند.

موسوی در ادامه به بررسی بودجه ۹۷ در مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید بودجه را با دقت بررسی کنند، به گونه ای که با مصالح ملی و منافع مردم همخوانی دارد اصلاح کنند.

خطیب جمعه آران و بیدگل در ادامه خاطر نشان کرد: مردم فهمیدند جریان خطرناکی بنا دارد از حرکت اعتراضی بهره برداری و سوءاستفاده کند، لذا مسیر خود را از فتنه گران جدا کردند.

آیت الله موسوی افزود: شواهد حاکی از برنامه ریزی دقیق مثلث شوم استکبار، صهیونیست و آل سعود برای ایجاد آشوب و بر هم زدن امنیت بود و تلاش داشتند این موج از 9 دی شروع شود و در 22 بهمن به نتیجه برسد و نظام اسلامی را متلاشی کند و یا با مشکلاتی مواجه کند تا نتواند در جهان امروز تاثیرگذار باشد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: به عنوان نمونه، مرکزی در امریکا زیر نظر سیا بنام مرکز ماموریت ایران با هدف جاسوسی امریکا و مرکز دیگری بنام مرکز دیپلماسی عربستان علیه ایران برای ساماندهی افکار عمومی علیه آرمان های نظام و حاکمیت تاسیس شد.

موسوی با بیان اینکه ولیعهد خائن آل سعود رسما اعلام کرد ناآرامی ها را به داخل ایران منتقل می کند، تصریح کرد: دلارهای نفتی عربستان با کمک سرویس جاسوسی سیا و موصاد و پیاده نظامی منافقین و سلطنت طلب ها این حرکت را شروع کرد.

آیت الله موسوی افزود: هدف این مثلث شوم، شروع فتنه انگیزی و ایجاد آشوب از شهرهای کوچک و کشاندن آن به شهرهای بزرگ بود چرا که در آشوب های 88 ، بیشتر تمرکزشان در پایتخت بود ولی نتیجه ای نگرفتند.

وی تصریح کرد: در این فتنه جدید، شبکه سازی و جذب نیرو از طریق اینترنت شروع شد چرا که 44 میلیون کاربر اینترنتی در ایران فعال هستند.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به اینکه در این آشوب ها خسارت های زیادی به بیت المال وارد شد، اظهار داشت: این اتفاقات درس ها و عبرت هایی هم به همراه داشت. باید بدانیم بین مطالبات صادقانه مردم و این حرکت های وحشیانه تفکیک قائلشویم.

آیت الله موسوی افزود: رسانه های دشمن در این قائله دروغ سازی های متعددی را انجام دادند، لذا باید درک کنیم که دشمن یک حقیقتی است و همه باید در برابر دشمن بیدار و هوشیار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: وحدت اصولگرا و اصلاح طلب برکت خود را در این برهه حساس نشان داد و نقش حضور مردم نقش بی بیدل و بی نظیری بود. راهپیمایی های خودجوش مردمی کار را یکسره و قائله را جمع کرد.

آیت الله موسوی تصریح کرد: در زمان حساس کنونی باید همه مراقب باشیم ملت ایران اسلامی ید واحده ای در مقابل دشمن است که با اتحاد و انسجام و تبعیت از مقام عظمای ولایت دشمن را مایوس می کند و بر اقتدار و عزت جنود اسلامی می افزاید.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org