چکیده خطبه های نماز جمعه/25 اسفند 96

چکیده خطبه های نماز جمعه/25 اسفند 96

حجت الاسلام علیرضا خدمتی نژاد در خطبه های نماز جمعه آران و بیدگل گفت: رهبر فرزانه انقلاب بر حمایت جدی از تولید و اشتغال به عنوان اولویت اصلی و کلان کشور تاکید کردند و همه مسئولان نیز...

پرس و جو / آیا اکنون که مبرهن است پادشاه و شاهزادگان سعودی با درآمد حجاج به لهو و لعب در آمریکا و اروپا پرداخته و به رژیم سفاک صهینونیسم (اسرائیل) کمک می‌کنند، آیا باز هم حج یا زیارت خانه‌ی ‌خدا واجب و لازم است و کمک غیر مستقیم به آنها نیست؟!

پرس و جو / آیا اکنون که مبرهن است پادشاه و شاهزادگان سعودی با درآمد حجاج به لهو و لعب در آمریکا و اروپا پرداخته و به رژیم سفاک صهینونیسم (اسرائیل) کمک می‌کنند، آیا باز هم حج یا زیارت خانه‌ی ‌خدا واجب و لازم است و کمک غیر مستقیم به آنها نیست؟!

در احادیث بسیار وارد شده است که شیطان برای هر کسی از راه خودش وارد می‌شود. مثلاً به کافر هوس‌باز می‌گوید: زندگی محدود به دنیاست و لذتش را ببر. ولی به مؤمن می‌گوید: تو را با این همه گناه...

پرس و جو / 	اصطلاحی در میان مردم وجود دارد به نام «مرغ آمین». آیا چنین موجودی با اوصافی که گفته شده واقعاً وجود دارد؟

پرس و جو / اصطلاحی در میان مردم وجود دارد به نام «مرغ آمین». آیا چنین موجودی با اوصافی که گفته شده واقعاً وجود دارد؟

منشأ این اصطلاح (مرغ آمین)، آمیزه یا التقاطی است از معارف قرآنی، حدیث، ادبیات فارسی (استعاره). چنان چه در شعر و استعاره به انسان نیز «مرغ» گفته‌اند: «مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک». ...

پرس و جو / نظر اسلام در مورد رفتار با زنان چیست؟

پرس و جو / نظر اسلام در مورد رفتار با زنان چیست؟

الف – ملاک حقانیت (الهی بودن) یک دین، نظرات و خوشایندهای غیر کارشناسانه‌ی افراد نمی‌باشد. ب – احکام اسلامی در قالب «فروع دین» مطرح می‌گردد، لذا منتقد باید ابتدا ببیند که آیا اساساً...

پرس و جو / بین حکم ارتداد و آیه‌ی «لا اکراه فی الدین» تناقض می‌بینم؟ پاسخ این شبهه چیست؟

پرس و جو / بین حکم ارتداد و آیه‌ی «لا اکراه فی الدین» تناقض می‌بینم؟ پاسخ این شبهه چیست؟

این شبهات و گمان بر تناقض، اغلب ناشی از برداشت غلط و درک ناصحیح از آیه‌ی مبارکه‌ی «لا اکراه فی‌الدین» به وجود می‌آید که پیش از این در این خصوص به طور مفصل اشاره شد و می‌توانید به بخش...

چکیده خطبه های نماز جمعه/18 اسفند 96

چکیده خطبه های نماز جمعه/18 اسفند 96

آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های نماز جمعه آران و بیدگل بیان کرد: پس از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا، وی هر از چند گاهی با جنجال در مورد خروج از برجام حرف می زند که شیطنت های...

 • حدیث روز 320
 • چکیده خطبه های نماز جمعه/25 اسفند 96
 • حدیث روز 319
 • آموزش پیچیدن کفن به طلاب حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل توسط حجت الاسلام و المسلمین استاد حق پرست
 • پرس و جو / آیا اکنون که مبرهن است پادشاه و شاهزادگان سعودی با درآمد حجاج به لهو و لعب در آمریکا و اروپا پرداخته و به رژیم سفاک صهینونیسم (اسرائیل) کمک می‌کنند، آیا باز هم حج یا زیارت خانه‌ی ‌خدا واجب و لازم است و کمک غیر مستقیم به آنها نیست؟!
 • پرس و جو / 	اصطلاحی در میان مردم وجود دارد به نام «مرغ آمین». آیا چنین موجودی با اوصافی که گفته شده واقعاً وجود دارد؟
 • پرس و جو / نظر اسلام در مورد رفتار با زنان چیست؟
 • پرس و جو / بین حکم ارتداد و آیه‌ی «لا اکراه فی الدین» تناقض می‌بینم؟ پاسخ این شبهه چیست؟
 • حدیث روز 318
 • حدیث روز 317
 • گزارش تصویری از جلسه اولیاء طلاب بومی حوزه علمیه المهدی (عج) بیدگل وانتخاب شورای اولیاء
 • چکیده خطبه های نماز جمعه/18 اسفند 96

چکیده خطبه های نماز جمعه/ 22 دی 96

آیت الله سید محمد موسوی امام جمعه آران و بیدگل در خطبه های این هفته نماز جمعه آران و بیدگل، به اتفاقات دو هفته گذشته در برخی شهرها اشاره کرد و گفت: اعتراض برای استیفای حق از حقوق عامه است و هرکس می تواند از حق خود دفاع کند و اگر حاکمیت حق او را نمی دهد اعتراض کند و حق خود را بگیرد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: عمده مشکلات کشور، مشکلات اقتصادی و مفاسد اقتصادی است؛ گرانی، واردات بی رویه، حقوق های نجومی و اختلاس از جمله آن است. اگر بخواهیم با سیاه نمایی به گونه ای وانمود کنیم کار مثبتی انجام نشده و چهره تیره ای از کشور ترسیم کنیم بی انصافی است و از سوی دیگر، نادیده گرفتن مشکلات، نوعی خیال پردازی است.

آیت الله موسوی با بیان اینکه جمعیت زیادی در کشور گرفتار مشکلات اقتصادی هستند، تصریح کرد: حاکمیت باید در چنین مواردی مشکلاتی از قبیل بیکاری، واردات بی رویه، گرانی را مرتفع کند و تیم اقتصادی دولت با تدوین برنامه های واقع بینانه بدور از نسخه های غربی به وضعیت اقتصادی سروسامان دهد.

وی افزود: نهادهای اقتصادی هم برای حل مشکلات مردم تلاش کنند. ارکان حاکمیت وظیفه شرعی و قانونی دارند برای حل مشکلات مردم تلاش و موانع تولید را برطرف کنند و با محوریت سیاست های اقتصاد مقاومتی تولید کشور را رونق دهند.

موسوی در ادامه به بررسی بودجه ۹۷ در مجلس اشاره کرد و گفت: نمایندگان مردم در مجلس باید بودجه را با دقت بررسی کنند، به گونه ای که با مصالح ملی و منافع مردم همخوانی دارد اصلاح کنند.

خطیب جمعه آران و بیدگل در ادامه خاطر نشان کرد: مردم فهمیدند جریان خطرناکی بنا دارد از حرکت اعتراضی بهره برداری و سوءاستفاده کند، لذا مسیر خود را از فتنه گران جدا کردند.

آیت الله موسوی افزود: شواهد حاکی از برنامه ریزی دقیق مثلث شوم استکبار، صهیونیست و آل سعود برای ایجاد آشوب و بر هم زدن امنیت بود و تلاش داشتند این موج از 9 دی شروع شود و در 22 بهمن به نتیجه برسد و نظام اسلامی را متلاشی کند و یا با مشکلاتی مواجه کند تا نتواند در جهان امروز تاثیرگذار باشد.

امام جمعه آران و بیدگل افزود: به عنوان نمونه، مرکزی در امریکا زیر نظر سیا بنام مرکز ماموریت ایران با هدف جاسوسی امریکا و مرکز دیگری بنام مرکز دیپلماسی عربستان علیه ایران برای ساماندهی افکار عمومی علیه آرمان های نظام و حاکمیت تاسیس شد.

موسوی با بیان اینکه ولیعهد خائن آل سعود رسما اعلام کرد ناآرامی ها را به داخل ایران منتقل می کند، تصریح کرد: دلارهای نفتی عربستان با کمک سرویس جاسوسی سیا و موصاد و پیاده نظامی منافقین و سلطنت طلب ها این حرکت را شروع کرد.

آیت الله موسوی افزود: هدف این مثلث شوم، شروع فتنه انگیزی و ایجاد آشوب از شهرهای کوچک و کشاندن آن به شهرهای بزرگ بود چرا که در آشوب های 88 ، بیشتر تمرکزشان در پایتخت بود ولی نتیجه ای نگرفتند.

وی تصریح کرد: در این فتنه جدید، شبکه سازی و جذب نیرو از طریق اینترنت شروع شد چرا که 44 میلیون کاربر اینترنتی در ایران فعال هستند.

امام جمعه آران و بیدگل با اشاره به اینکه در این آشوب ها خسارت های زیادی به بیت المال وارد شد، اظهار داشت: این اتفاقات درس ها و عبرت هایی هم به همراه داشت. باید بدانیم بین مطالبات صادقانه مردم و این حرکت های وحشیانه تفکیک قائلشویم.

آیت الله موسوی افزود: رسانه های دشمن در این قائله دروغ سازی های متعددی را انجام دادند، لذا باید درک کنیم که دشمن یک حقیقتی است و همه باید در برابر دشمن بیدار و هوشیار باشیم.

وی خاطر نشان کرد: وحدت اصولگرا و اصلاح طلب برکت خود را در این برهه حساس نشان داد و نقش حضور مردم نقش بی بیدل و بی نظیری بود. راهپیمایی های خودجوش مردمی کار را یکسره و قائله را جمع کرد.

آیت الله موسوی تصریح کرد: در زمان حساس کنونی باید همه مراقب باشیم ملت ایران اسلامی ید واحده ای در مقابل دشمن است که با اتحاد و انسجام و تبعیت از مقام عظمای ولایت دشمن را مایوس می کند و بر اقتدار و عزت جنود اسلامی می افزاید.

حوزه علمیه المهدی(عج) : شهرستان آران و بیدگل ، سه راه معین آباد ، خیابان سلیمان صباحی ، خیابان مختص آباد   |   تلفن : ۵۴۷۲۷۲۷۸-۰۳۱   |   فکس : ۵۴۷۲۱۹۸۰   |   کدپستی : ۸۷۴۱۷۴۶۵۵۵   |   almahde@mailfa.org